Droga Mamo, masz już dość samotności? Jeśli znudziły Ci się samotne dni, Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl zaprasza do rejestracji. W naszym serwisie jest dużo osób samotnie wychowujących dzieci i pragnących trwałego związku. Zrób to dla siebie. Sprawdź oferty matrymonialne i towarzyskie. Dlaczego warto szukać partnera w Internecie? Posiadanie dzieci niewątpliwie utrudnia swobodne poszukiwania partnera. Samotna matka, głównie ze względu na brak czasu, ma mniej możliwości poznania ewentualnych kandydatów. Dziecko nie czyni Cię jednak wcale mniej atrakcyjną! Wręcz przeciwnie. Samotni rodzice postrzegani są często jako dojrzali emocjonalnie partnerzy.
Jako samotna matka zmagasz się z dużym obciążeniem fizycznym i psychicznym. Spoczywa przecież na Tobie ogromna odpowiedzialność! Musisz codziennie podołać wielu obowiązkom, zapewnić przetrwanie sobie i troskliwą opiekę swojemu dziecku. W międzyczasie próbujesz znaleźć czas dla siebie. I tym sposobem wizytę u fryzjera odkładasz już trzeci tydzień, a siłownia jest tylko małą karteczką przyklejoną na lodówce. Tak, tak, wiemy, że czasem udajesz, że jej nie widzisz... I jak tu jeszcze w znaleźć czas na poszukiwania partnera? Pomyśl pozytywnie o sobie! Otóż tylko konsekwencja i silna wola pozwolą Ci na uprawianie systematycznych zajęć poza domem. Być może tam właśnie czeka na Ciebie miłość? Jednakże jak szukać tego Jedynego?
Nie robimy dziecku przysługi, gdy cały czas dzielimy tylko między pracę, dom i dziecko, nie pozostawiając nic dla siebie. Dziecko uczy się wtedy, że matka nie ma żadnych własnych potrzeb, a jeżeli nawet, to niekoniecznie trzeba je respektować. Każda z pań, także samotna matka, pragnie być dobra i kochająca. Zapewne tak się stanie, gdy zapewni dziecku wychowanie w pełnej rodzinie. Mężczyzna kochający dziecko, nawet gdy nie jest jego ojcem, ma dla niego wielkie znaczenie. Samotne matki szukają partnera nie tylko dla siebie, myślą również o swoim dziecku i szukają opiekuna dla niego. W Serwisie MyDwoje.pl nie brak ofert dla samotnych rodziców.
Pytasz się, jak opanować swojego małego „zazdrośnika”, gdy nie daje Ci wyjść z domu, gdy właśnie łapie go ból brzucha i gorączka? Powodem, dla którego poszukujesz partnera jest potrzeba miłości. Musisz to wyjaśnić swojemu maluchowi. Miłości potrzebujesz i Ty, i Twoje dziecko. Wasze potrzeby są równoważne. Twoje dziecko ma swoje uczucia, emocje i potrzeby. Należy mu się Twoja szczerość. Jeśli to tylko możliwe (czyli jeśli nie jesteś mamą niemowlaka), spróbuj otwarcie komunikować i wyrażać uczucia, porozmawiać ze swoim dzieckiem na temat Twoich planów. Nawet trzylatek doskonale czuje, co dzieje się w sercu jego matki, szczególnie jeżeli wychowujesz go samotnie. Dziecko może protestować, ale przemawia przez nie tylko strach, że ktoś może mu Ciebie odebrać, nawet jeśli rozumie, że samotność Ci się znużyła. Twoje dziecko potrzebuje pewności, że Twoja miłość do niego nie osłabnie wraz z pojawieniem się mężczyzny w domu. Wytłumacz mu, że pan który pojawi się w Waszym wspólnym życiu nie zabierze mu ani grama Twojej miłości, lecz ofiaruje sto procent własnej. To sto procent więcej niż ma w tej chwili. Postaw także wyraźnie granice, jakich rzeczy robić maluchowi nie wolno, gdy odwiedza Cię przyjaciel. Pamiętaj jednak, by zaprosić do domu dopiero bardzo dobrze znaną osobę, z którą Twoje więzy są mocne i Wasz związek dojrzał do wzajemnej prezentacji poszczególnych członków rodziny. Dzieci są tylko dziećmi; szybko się przywiązują i łatwo można je zranić. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby mężczyzna, którego zaprosisz do domu był tym właściwym.
Pamiętaj! Nie będziesz wyrodną matką, gdy zamówisz opiekunkę, bo chcesz mieć wolny wieczór lub gdy zabronisz maluchowi niegrzecznie odnosić się do gości i czasem będziesz potrzebować samotności. Twoje dziecko wychowane w pełnej rodzinie, noszące w sobie dobre wzorce matki i ojca, będzie samo miało większą szansę na udane swoje związki. Magazyn GeoWissen opublikował w numerze 34 badania dotyczące prawdopodobieństwa rozwodu dla osób z różnych środowisk i w różnych sytuacjach życiowych. Prawdopodobieństwo rozwodu osób, których rodzice się rozwiedli jest o według Jochena Palusa o 52% większe niż osób wychowanych w pełnej rodzinie. Zainwestuj więc w przyszłość i szczęście Twojego dziecka i zadbaj, by Twój maluch wyrósł w pełnej rodzinie!
Powszechne jest także wśród młodych matek mniemanie - "Nikt nie zechce mnie z dzieckiem". Nic bardziej błędnego. Jest bardzo wielu panów w Serwisie MyDwoje.pl, którzy świadomie zaznaczają, że dzieci z poprzedniego związku partnerki nie będą stanowić dla niego problemu. Mężczyzna odpowiedzialny i poważnie myślący o związku od razu dostrzeże Twoje walory matki. Samotni rodzice często są bardziej dojrzali niż inni, dlatego są dobrymi partnerami. Jeżeli potrafisz dobrze wychowywać dziecko - znaczy to dla niego, że jesteś dobrą matką, nie tylko dla własnego dziecka, ale także dla Waszych potencjalnych wspólnych dzieci. To nie wstyd, że jesteś samotną matką. To powód do dumy. Pokazujesz całemu światu, że dzielnie i z uśmiechem dźwigasz trud wychowawczy. Samotne matki są w naszym społeczeństwie bardzo cenione jako odpowiedzialne opiekunki. Sprawdź szczegółowe wyniki naszej sondy Dzień (samotnej) mamy
Obowiązuje jednak jedna zasada, którą powinni przestrzegać samotni rodzice. Najpierw powinno rozwinąć się uczucie między Wami, a dopiero później można przyjaciela mamy przedstawić maluchowi. Dlatego też nie przyjmujemy przy profilach zdjęć z dziećmi. Nie polecamy też zabierać pociech na pierwsze spotkanie. Najpierw Tylko Was Dwoje.
Jeżeli więc świadomie poszukujesz partnera, naucz się dzielić swoje życie na czas dla dziecka i chwile tylko dla siebie jako kobiety. Robisz to dla siebie i dla Twojego dziecka. Będąc spełnioną jako kobieta, będziesz lepszą matką. Dopiero wtedy będziesz miała szansę na znalezienie miłości dla siebie i dziecka w takim samym stopniu jak kobieta bezdzietna. Tego Ci właśnie szczerze życzymy Nasza Droga Mamo!
---
Portal dla Singli MyDwoje dba o potrzeby samotnych matek i ojców, odpowiednio dopasowując dobór ofert. Rodzicom nie proponujemy ofert osób, które wykluczają posiadanie dzieci.